skip to Main Content

Kutu Harf Nedir?

İşletmelerinizin ismini uzaktan da belli edecek olan kutu harf tabela hizmeti sayesinde, markanızın hafızalarda yer etmesini sağlayabilirsiniz. Bu hizmetin başarılı bir sonuç elde etmesi için de alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereklidir.

Kutu harf tabela imalatında kullanmış olduğumuz malzemeler kötü hava şartlarında bile dayanıklı olduğundan hem iç hem de dış mekanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Görsel kalitenin yakalanması için tercih edilen bu yöntem ile sizlerde şık görünümü yakalarken marka bilinirliğinizi de arttırabilirsiniz.

Kutu Harf Tabela Kullanım Alanları

Kutu harf tabelalar her yerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle kullanımları için belirli bir sabitlik söz konusu değildir. Örneğin, ışıklı kutu harf tabela birçok işletme tarafından tercih edilmese de kullanım alanı fazlası ile geniştir.

Sektöre girdiğimiz andan itibaren kendimizi geliştirip faaliyetleri konusunda lider konuma gelmeyi başardık. Bu nedenle dilediğiniz tasarımda kutu harf tabela üretimini büyük bir titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Kutu Harf Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Çoğunlukla üretildikleri malzemeler sayesinde birçok farklı seçeneğe sahip olan kutu harf tabela çeşitlerinin bazıları paslanmazlık özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bazıları ise hem ışıklı hem de ışıksız üretim seçenekleri ile tercih edilmektedir.

İşletmeniz için hangi çeşidin en uygun tercih olacağını tahmin ediyorsanız, kutu harf tabela çeşitlerini yakından inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Alüminyum Kutu Harf Tabela

En çok tercih edilen kutu harf tabela çeşididir. Üretilmiş olduğu malzeme sayesinde paslanmazlık özelliği taşımaktadır. Hem ışıklı hem de ışıksız olarak üretilen alüminyum kutu harf tabela üretiminde ise silikon ile suya dayanıklılığı sağlanmaktadır.

Pleksi Kutu Harf Tabela

Bu tarz tabela çeşitleri sadece sadece ışıklı olarak üretilir. Yanak kısımları ve ön yüzeyleri pleksiden üretilmiş olsa da alt kısmında alüminyum tava kullanılmaktadır.

Dekota Harf Tabela

Dekota harf tabela çeşidi ışıksız olarak üretilmektedir. Ancak dekota malzemesinden dolayı dış ortama uygun bir ürün değildir. Güneş üzerinde hasar verici etkiler bırakmaktadır. Bunlar arasında deformasyon ve sararma olacağından dekota tipi kutu harf tabelaların iç mekanlarda kullanılmasını tavsiye ederiz.

Köpük Harf Tabela

Bu harf çeşidi ise ışıksız olarak üretilmektedir. Telerezyon ya da cnc router sayesinde kesilerek boyama işleminden geçer. Özellikle uzak mesafelerden görünmesini istediğiniz tabelalarda bu çeşidi kullanabilirsiniz.

Krom Kutu Harf Tabela

Genellikle ışıksız olarak üretilen bu tarz kutu harf tabela çeşitlerinde de köpük kutu harf tabela çeşitlerinde olduğu gibi dış bir ışıklanma kaynağından destek alınarak aydınlatılmaktadır.

Fileli Kutu Harf Tabela

Işıklı kutu harf çeşidi olarak da sayılan fileli kutu harf tabelanın ön yüzeyinde 12 mm’ye kadar lazer makinesine file konur ve yanak kısımlarında krom malzemesi kullanılmaktadır. Led aydınlatma ile ışıklandırılan bu çeşit, gece dahil sürekli belirgin bir görünüm sağlar.

www.markadijitalbaski.com calismalarimiz 13
Back To Top Call Now Button